Forskrift om satser for frakttilskudd til transport av kraftfôr

DatoFOR-2013-03-14-282
DepartementLandbruks- og matdepartementet
PublisertI 2013 hefte 4
Ikrafttredelse14.03.2013
Sist endretFOR-2013-12-31-1762 fra 01.01.2014
Endrer
Gjelder forNorge
HjemmelLOV-1995-05-12-23-§18, FOR-2008-12-19-1490-§7, FOR-2008-12-19-1490-§8, FOR-2008-12-19-1490-§14
Kunngjort19.03.2013   kl. 15.40
KorttittelForskrift om frakttilskudd til kraftfor

Hjemmel: Fastsatt av Statens landbruksforvaltning (nå Landbruksdirektoratet) 14. mars 2013 med hjemmel i lov 12. mai 1995 nr. 23 om jord (jordlova) § 18 og forskrift 19. desember 2008 nr. 1490 om pristilskudd i landbrukssektoren § 7, § 8 og § 14 og teknisk jordbruksavtale (2012-2013) pkt. 6.6.
Endringer: Endret ved forskrift 31 des 2013 nr. 1762.

§ 1.Satser for frakttilskudd

Det kan gis frakttilskudd til husdyrprodusent for transport av kraftfôr. Satsene for frakttilskudd per tonn kraftfôr fordelt etter hvilken kommune kraftfôret er levert er:

Fraktsatser kr pr. tonn pr. fôrslag
KommunenummerKommunenavnStorfeFjørfeSvin
Østfold
101Halden000
104Moss000
105Sarpsborg000
106Fredrikstad000
111Hvaler000
118Aremark000
119Marker000
121Rømskog000
122Trøgstad000
123Spydeberg000
124Askim000
125Eidsberg000
127Skiptvet000
128Rakkestad000
135Råde000
136Rygge000
137Våler000
138Hobøl000
Akershus/Oslo
211Vestby000
213Ski000
214Ås000
215Frogn000
216Nesodden000
217Oppegård000
219Bærum000
220Asker000
221Aurskog-Høland000
226Sørum000
227Fet000
228Rælingen000
229Enebakk000
230Lørenskog000
231Skedsmo000
233Nittedal000
234Gjerdrum000
235Ullensaker000
236Nes000
237Eidsvoll000
238Nannestad000
239Hurdal000
301Oslo000
Hedmark
402Kongsvinger3400
403Hamar000
412Ringsaker000
415Løten000
417Stange000
418Nord-Odal000
419Sør-Odal2900
420Eidskog2700
423Grue3900
425Åsnes000
426Våler000
427Elverum000
428Trysil6570
429Åmot000
430Stor-Elvdal532929
432Rendalen1379696
434Engerdal1459292
436Tolga259219220
437Tynset223203185
438Alvdal227163154
439Folldal277199188
441Os333279280
Oppland
501Lillehammer000
502Gjøvik000
511Dovre171121143
512Lesja210174206
513Skjåk238202223
514Lom202174195
515Vågå145119140
516Nord-Fron591435
517Sel935890
519Sør-Fron241222
520Ringebu2303
521Øyer000
522Gausdal000
528Østre Toten000
529Vestre Toten000
532Jevnaker000
533Lunner000
534Gran000
536Søndre Land000
538Nordre Land000
540Sør-Aurdal2105
541Etnedal000
542Nord-Aurdal641133
543Vestre Slidre985274
544Øystre Slidre1025071
545Vang151100121
Buskerud
602Drammen000
604Kongsberg000
605Ringerike000
612Hole000
615Flå614232
616Nes1169384
617Gol978071
618Hemsedal135115106
619Ål137117108
620Hol176152143
621Sigdal4120
622Krødsherad000
623Modum000
624Øvre Eiker000
625Nedre Eiker000
626Lier000
627Røyken000
628Hurum000
631Flesberg000
632Rollag432415
633Nore og Uvdal1088879
Vestfold
701Horten000
702Holmestrand000
704Tønsberg000
706Sandefjord000
709Larvik000
711Svelvik000
713Sande000
714Hof000
716Re000
719Andebu000
720Stokke000
722Nøtterøy000
723Tjøme000
728Lardal000
Telemark
805Porsgrunn000
806Skien000
807Notodden1700
811Siljan000
814Bamble000
815Kragerø000
817Drangedal800
819Nome000
8212900
822Sauherad300
826Tinn14085108
827Hjartdal69016
828Seljord42728
829Kviteseid932853
830Nissedal782346
831Fyresdal190129151
833Tokke14191114
834Vinje14288110
Aust Agder
901Risør905180
904Grimstad161123189
906Arendal157102131
911Gjerstad882453
912Vegårshei1164472
914Tvedestrand876088
919Froland157118147
926Lillesand204164204
928Birkenes221186214
929Åmli169110139
935Iveland293254282
937Evje og Hornnes289225254
938Bygland330278307
940Valle287255283
941Bykle339283312
Vest Agder
1001Kristiansand267212252
1002Mandal276194242
1003Farsund199148189
1004Flekkefjord12678113
1014Vennesla254227282
1017Songdalen286231286
1018Søgne293238278
1021Marnardal299224265
1026Åseral275227268
1027Audnedal223186226
1029Lindesnes243172213
1032Lyngdal191130170
1034Hægebostad223152193
1037Kvinesdal16093134
1046Sirdal854383
Rogaland
1101Eigersund2100
1102Sandnes000
1103Stavanger000
1106Haugesund1306690
1111Sokndal69737
1112Lund731342
1114Bjerkreim000
1119000
1120Klepp000
1121Time000
1122Gjesdal000
1124Sola000
1127Randaberg000
1129Forsand000
1130Strand000
1133Hjelmeland000
1134Suldal1286099
1135Sauda182126150
1141Finnøy2700
1142Rennesøy000
1144Kvitsøy800
1145Bokn84031
1146Tysvær1134266
1149Karmøy163101125
1151Utsira243188212
1160Vindafjord171103124
Hordaland
1201Bergen200
1211Etne191135182
1216Sveio216125159
1219Bømlo253175230
1221Stord163119169
1222Fitjar14475130
1223Tysnes12973126
1224Kvinnherad17099152
1227Jondal12452105
1228Odda228162215
1231Ullensvang209137190
1232Eidfjord186119172
1233Ulvik14558111
1234Granvin963083
1235Voss32020
1238Kvam31019
1241Fusa006
1242Samnanger000
1243Os1200
1244Austevoll9652105
1245Sund64050
1246Fjell41028
1247Askøy35021
1251Vaksdal000
1252Modalen31010
1253Osterøy000
1256Meland2300
1259Øygarden1134899
1260Radøy60047
1263Lindås1300
1264Austrheim942780
1265Fedje176109162
1266Masfjorden13953106
Sogn og Fjordane
1401Flora000
1411Gulen226167222
1412Solund321257313
1413Hyllestad255202244
1416Høyanger154102127
1417Vik182132174
1418Balestrand291236278
1419Leikanger318234304
1420Sogndal253203241
1421Aurland213141183
1422Lærdal260210252
1424Årdal337287329
1426Luster329274316
1428Askvoll142106148
1429Fjaler9662104
1430Gaular582163
1431Jølster11767105
1432Førde6020
1433Naustdal400
1438Bremanger28020
1439Vågsøy246208250
1441Selje259209251
1443Eid170131173
1444Hornindal182144186
1445Gloppen11464106
1449Stryn244202243
Møre og Romsdal
1502Molde000
1504Ålesund2800
1505Kristiansund1269194
1511Vanylven278241239
1514Sande174139159
1515Herøy174139142
1516Ulstein1478790
1517Hareid1015869
1519Volda182132135
1520Ørsta159111115
1523Ørskog000
1524Norddal2300
1525Stranda842631
1526Stordal000
1528Sykkylven461215
1529Skodje000
1531Sula6101
1532Giske49811
1534Haram000
1535Vestnes000
1539Rauma2500
1543Nesset855053
1545Midsund925760
1546Sandøy1006568
1547Aukra923437
1548Fræna500
1551Eide4169
1554Averøy1098588
1557Gjemnes591417
1560Tingvoll141106108
1563Sunndal158120112
1566Surnadal156121124
1567Rindal945861
1571Halsa201171174
1573Smøla288270273
1576Aure306272275
Sør-Trøndelag
1601Trondheim000
1612Hemne512627
1613Snillfjord3400
1617Hitra191144144
1620Frøya187153153
1621Ørland1319798
1622Agdenes800
1624Rissa1000
1627Bjugn1158182
1630Åfjord1107973
1632Roan1057272
1633Osen1700
1634Oppdal1045758
1635Rennebu3900
1636Meldal800
1638Orkdal000
1640Røros158124125
1644Holtålen1136061
1648Midtre Gauldal000
1653Melhus000
1657Skaun000
1662Klæbu000
1663Malvik000
1664Selbu000
1665Tydal883738
Nord-Trøndelag
1702Steinkjer000
1703Namsos000
1711Meråker3600
1714Stjørdal000
1717Frosta1600
1718Leksvik65614
1719Levanger000
1721Verdal000
1724Verran000
1725Namdalseid000
1736Snåsa000
1738Lierne1447887
1739Røyrvik194144152
1740Namsskogan170107115
1742Grong600
1743Høylandet69924
1744Overhalla40410
1748Fosnes1167082
1749Flatanger600
1750Vikna289239248
1751Nærøy255206214
1755Leka330262270
1756Inderøy000
Nordland
1804Bodø672831832
1805Narvik122279272
1811Bindal1279891
1812Sømna237208201
1813Brønnøy335319326
1815Vega441420413
1816Vevelstad431414407
1818Herøy481468461
1820Alstahaug401372365
1822Leirfjord375344335
1824Vefsn280264259
1825Grane228177165
1826Hattfjelldal286249242
1827Dønna498457451
1828Nesna442424417
1832Hemnes367338320
1833Rana424396403
1834Lurøy640608607
1835Træna772743736
1836Rødøy749711704
1837Meløy788958967
1838Gildeskål771917910
1839Beiarn694865858
1840Saltdal640786779
1841Fauske583742734
1845Sørfold549720713
1848Steigen488656649
1849Hamarøy377547540
1850Tysfjord280450443
1851Lødingen261422415
1852Tjeldsund181335328
1853Evenes125271264
1854Ballangen163346339
1856Røst97411451138
1857Værøy86910391033
1859Flakstad529711704
1860Vestvågøy495669663
1865Vågan394566559
1866Hadsel374540533
1867421578572
1868Øksnes383553546
1870Sortland320497491
1871Andøy319481485
1874Moskenes580751744
Troms
1902Tromsø69231209
1903Harstad311469450
1911Kvæfjord331489486
1913Skånland264417399
1917Ibestad183340322
1919Gratangen147305286
1920Lavangen121279260
1922Bardu412090
1923Salangen121258239
1924Målselv000
1925Sørreisa622030
1926Dyrøy91243225
1927Tranøy84236217
1928Torsken166327308
1929Berg151309290
1931Lenvik502050
1933Balsfjord000
1936Karlsøy186344325
1938Lyngen632130
1939Storfjord000
1940Gáivuotna Kåfjord170308289
1941Skjervøy276434415
1942Nordreisa227390372
1943Kvænangen400558560
Finnmark
2002Vardø111412591297
2003Vadsø99911441196
2004Hammerfest618763801
2011Guovdageaidnu Kautokeino417563600
2012Alta399549587
2014Loppa337482520
2015Hasvik509654692
2017Kvalsund571717754
2018Måsøy705850888
2019Nordkapp724869907
2020Porsanger Porsángu Porsanki672811849
2021Kárásjohka Karasjok639763800
2022Lebesby102911741212
2023Gamvik101311591197
2024Berlevåg110312481286
2025Deatnu Tana89410401068
2027Unjárga Nesseby90910671105
2028Båtsfjord106012051243
2030Sør-Varanger111312591296
0Endret ved forskrift 31 des 2013 nr. 1762 (i kraft 1 jan 2014).
§ 2.Ikrafttredelse

Forskriften trer i kraft straks.